Franek finalistą Ligi Matematycznej.

• 2023-05-10 15:25:20

Franek Pleger z klasy 8d został Finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego w Słupsku. W tym roku do XXII edycji przystąpiło 334 uczniów z klas VII i VIII szkoły podstawowej. Finalistami zostało 79.

Franek finalistą Ligi Matematycznej.

Organizatorem konkursu jest Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Rywalizacja składa się z kilku etapów: międzyszkolnego, powiatowego, międzywojewódzkiego, kończy się finałem ogólnopolskim (krajowym). Zmagania przeznaczone są dla wyjątkowo wytrwałych uczniów, ponieważ trwają od października do kwietnia danego roku szkolnego. Liga przeznaczona jest dla uczniów uzdolnionych, miłośników królowej nauk – MATEMATYKI. Wszystkich, którym przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych, chcących spędzić czas twórczo, rozwijać intuicję matematyczną. Gratulujemy Frankowi i życzymy dalszych sukcesów. Nauczycielem matematyki w szkole w Gniewinie jest pani Monika Dąbek.